Kariera w Laboratorium Mechatroniki i Robotyki Satelitarnej CBK PAN

Interesuje Cię mechatronika i robotyka satelitarna?

Fascynuje Cię kosmos i chcesz dowiedzieć się dużo więcej o technologiach kosmicznych?

Chcesz realizować ambitne projekty pełne wyzwań?

Marzysz o tym by stać się częścią zespołu fachowców budującego przyszłość nauki o kosmosie?

 

Dołącz do naszego Laboratorium!

 

Laboratorium Mechatroniki i Robotyki Satelitarnej (LMiRS) jest częścią Centrum Badań Kosmicznych (CBK), interdyscyplinarnego instytutu Polskiej Akademii Nauk (PAN), które od ponad 30 lat łączy doskonałą znajomość europejskiej branży kosmicznej z twórczością naukową i kreatywnością kosmiczną, dzięki czemu brało udział w najbardziej prestiżowych międzynarodowych projektach (m.in. MARS EXPRESS - sonda marsjańska, CASSINI/HUYGENS - badania Saturna i Tytana, INTEGRAL – kosmiczne laboratorium wysokich energii, ROSETTA – misja do komety).

 

Już od pierwszego dnia pracy w naszym Laboratorium spotkasz się odpowiedzialnymi zadaniami i satysfakcjonującymi wyzwaniami, oraz będziesz miał styczność z wieloma różnymi projektami.

Nasz zespół brał, i bierze udział w wielu międzynarodowych projektach, m.in. w misji Bepi-Colombo, Cherenkov Tellescope Array (CTA), misji Rosetta, misji Chandrayaan-1, Lunar Geophysical Package (L-GIP), misji Fobos-Grunt, czy misji Obstanovka.

 

Inżynierowie stanowią dużą część specjalistów pracujących w sektorze zajmującym się badaniem kosmosu. Jest to również kluczowa profesja w każdym zespole astronautów. Inżynierowie, używając fundamentalnych zasad nauk ścisłych, projektują i budują dla przemysłu kosmicznego m.in. komputery, satelity, lasery, samoloty, lądowniki, stacje i kapsuły kosmiczne, czy nowoczesne materiały.

 

Oto kilka dyscyplin inżynieryjnych, które są podstawą działalności naszego Laboratorium:

  • Astronautyka
  • Badania materiałowe
  • Inżyniera komputerowa
  • Robotyka
  • Inżynieria mechaniczna
  • Rozwój technologiczny

 

Naukowcy badają to co już istnieje;

Inżynierowie tworzą to czego jeszcze nigdy nie było.

~ Albert Einstein

 

Zapoznaj się z ofertami pracy na naszej stronie i wybierz tą, która najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom i umiejętnościom. Następnie prześlij nam swoje CV i list motywacyjny na adres: lmrs@cbk.waw.pl.

Do przesyłanych dokumentów koniecznie dołącz klauzulę o ochronie danych osobowych: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych DU Nr 133 poz. 883)."

 

Jeśli chcesz odbyć u nas praktykę, wypełnił formularz i prześlij go na adres: lmrs@cbk.waw.pl. Na pewno się do Ciebie odezwiemy!